Miloš Alexander Bazovský

Miloš Alexander Bazovský, zdroj wikipédia

Miloš Alexander Bazovský (∗ 11. január 1899, Turany – † 15. december 1968, Trenčín) bol významný slovenský maliar, jeden z najreprezentatívnejších predstaviteľov slovenského maliarstva a grafiky 20. storočia. Jeho inšpiráciou bolo ľudové umenie. Vytváral sugestívne diela baladickej poetickosti. Pre svoj novátorský umelecký prejav patrí k zakladateľom slovenskej moderny.

== Rodina == , otec Koloman Bazovský - učiteľ v Turanoch , matka Mária rod. Molnárova

Život Študoval na Akadémii výtvarných umení v Budapešti, na Akadémii výtvarných umení v Prahe ako aj na súkromnej maliarskej škole vo Viedni.

Významné diela , Detvianska melódia , Detviansky laz , Na horný koniec , Horúci deň , Námestie , Z paše , Žltý most , Malatiná , Večer na dedine

x

Viac na wikipédii, wikidata Q2702071.

Miloš Alexander Bazovský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Ľudovít Bazovský: Ľudovít Bazovský, a jeho ulice, Ľudovít Bazovský na wikipédii.
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo