Milan Lichard

Milan Lichard (∗ 25. február 1853, Skalica – † 21. apríl 1935, Užhorod) bol slovenský hudobný skladateľ a teoretik, výkonný hudobník a novinár.

Jeho otcom bol Daniel Gabriel Lichard, spisovateľ, učiteľ, novinár a vydavateľ a matkou Kristína rodená Vrchovská.

Kariéra , bol železničným úradníkom v Budapešti , právcom KÚS-u v Martine , pôsobil v Liptovskom Mikuláši , bol redaktorom Slovenského denníka v Budapešti , cenzorom novín na ministerstve s plnou mocou pre správu Slovenska v Bratislave , bol pracovníkom Krajinského úradu v Užhorode

Náklonnosť k hudbe zdedil po otcovi, hudobné nadanie rozvíjal pod vplyvom hudobného života v Skalici. Počas štúdia na revúckom gymnáziu sa oboznámil s obrodenskou literatúrou (Kadavý, Tovačovský, Križkovský, Bella) a v študentskom orchestri, ktorý dirigoval Ivan Zoch, hral na flaute, klarinete a kontrabase. V hre na kontrabase sa tak zdokonalil, že vypomáhal na budapeštianskych koncertoch, v budapeštianskom nár. divadle bol istý čas angažovaný ako člen orchestra pre medziaktovú hudbu.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q20100909.

Milan Lichard má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Daniel Gabriel Lichard: Daniel Gabriel Lichard, a jeho ulice, Daniel Gabriel Lichard na wikipédii.
Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 25. februára, Narodenia v 1853, Osobnosti zo Skalice, Úmrtia 21. apríla, Úmrtia v 1935, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo