Jozef Kostka

Jozef Kostka (* 29. január 1912, Stupava – † 30. september 1996, Bratislava) bol slovenský sochár, zakladateľ slovenského moderného sochárstva.

Životopis

Školské roky

Vyučil sa v džbánkárskej dielni svojho strýka Ferdiša Kostku. V rokoch 1932–37 študoval na Vysokej škole umeleckého priemyslu v Prahe u prof. Karola Dvořáka. V rokoch 1938–39 študoval na École des Beaux-Arts v Paríži.

Pedagogická činnosť

V rokoch 1940–49 pôsobil na Slovenskej vysokej škole technickej, odbor modelovanie. Táto škola bola akousi predchodkyňou Vysokej školy výtvarných umení. V roku 1949 spoluzakladal Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave.

x

Viac na wikipédii.

Jozef Kostka má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Ferdiš Kostka: Ferdiš Kostka, a jeho ulice, Ferdiš Kostka na wikipédii.
Kategórie: Česko-slovenskí národní umelci, Narodenia 29. januára, Narodenia v 1912, Osobnosti zo Stupavy, Úmrtia 30. septembra, Úmrtia v 1996, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo