Annie Ernauxová

Annie Ernauxová, zdroj wikipédia

Annie Ernauxová (franc. Annie Ernaux; * 1. september 1940, Lillebonne, Francúzsko) je francúzska spisovateľka. Známa je svojimi autobiografickými knihami, ktorých vydala dve desiatky.

Životopis

Narodila sa v obci Lillebonne v Hornej Normandii. Jej rodičia vlastnili potraviny. Vyrastala v mestečku Yvetot. V roku 1958 vo veku 18 rokov odišla z domu na leto, aby pracovala v detskom prázdninovom tábore. Stretla sa tam po prvý raz bližšie s rovesníkmi a prežila svoju prvú sexuálnu udalosť. Na základe nej neskôr napísala román Mémoire de fille. Učiteľstvo a modernú literatúru študovala na univerzitách v Rouene a Bordeaux, získala tiež docentúru z francúzskej literatúry.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q1153825.

Annie Ernauxová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Nositelia Nobelovej ceny za literatúru, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo