Zuzana Karasová

Zuzana Karasová (∗ 24. október 1954, Bratislava) je slovenská spisovateľka a historička umenia.

Vyštudovala a v roku 1984 promovala na Filozofickej Fakulte Univerzity Komenského v odbore veda o výtvarnom umení. Jej špecializáciou bola po dlhé obdobie architektúra 19. storočia a pamiatková starostlivosť. Tejto téme zostala verná aj vo svojej počiatočnej publikačnej činnosti. Neskôr počas pôsobenia lektorky v Slovenskej národnej galérii obohatila svoje odborné zameranie o vizuálne umenie a hlasový prejav. V roku 1999 bola prijatá na rovnakej fakulte na postgraduálne štúdium, ktoré z osobných dôvodov nedokončila. Časť jej rigoróznej práce o stavbách a dostavbách veží bola publikovaná v roku 2000 v časopise ARS.

Tvorba V roku 2003 sa rozhodla písať a publikovať výhradne v anglickom jazyku. V roku 2005 bola publikovaná jej knižná prvotina Personal Prison Letters or Mooning over the Garden („Súkromné väzenské listy alebo blúznenie o raji“). Kniha je napísaná vo forme nedatovaných listov, adresovaných autorke z nemenovaného amerického väzenia.

Druhá kniha Zuzany Karasovej nazvaná Lucy's Uncommon Companion („Luciin nezvyčajný spoločník“) je román, ktorého dej sa odohráva koncom 19. storočia v Anglicku. Je tu vykreslených viac ako desať postáv a samotná autorka sa zúčastňuje deja ako pestúnka dievčaťa Lucie.

x

Viac na wikipédii.

Zuzana Karasová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 24. októbra, Narodenia v 1954, Osobnosti z Bratislavy, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo