Zachariáš Zarevúcky

Zachariáš Zarevúcky (lat. Zarewutius, Zarevutius, , 1605?, Brezovica nad Torysou – † 20. február 1667, Bardejov) bol hudobný skladateľ, významný predstaviteľ európskej barokovej polyfónie. Pôsobil v Bardejove.

Život a tvorba Zarevúckeho skladby sú súčasťou tzv. Bardejovskej zbierky hudobnín, ktorá je od roku 1916 uložená v Széchényiho knižnici v Budapešti. Zachovalo sa deväť kompletných Zarevúckeho skladieb (motetá a magnifikaty). Ďalšie skladby (omša, ofíciá a príležitostné skladby) sa zachovali vo fragmentoch alebo v podobe správ o ich existencii.

Nahrávky , Bratislava Camerata: Zacharias Zarewutius: Magnificats & Motets (Jan Rozehnal - Choirmaster), label: Koch Disco, 1997.

Externé odkazy *

x

Viac na wikipédii, wikidata Q139578.

Zachariáš Zarevúcky má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo