Vladimír Kavčiak

Vladimír Kavčiak, zdroj wikipédia

MgA. Vladimír Kavčiak (* 13. máj 1948, Žilina) je slovenský režisér, scenárista a spisovateľ, pôsobiaci prevažne v Česku.

Život

V roku 1972 absolvoval na FAMU odbor filmovej a televíznej réžie. V rovnakom roku sa stal zamestnancom ČST ako režisér dramatických relácií, a to až do roku 1977. Po nezhodách s vedením redakcie (mal ísť na stáž do továrne) odišiel na Slovensko do slovenských filmovej tvorby, kde okrem krátkych a kreslených filmov režíroval štyri celovečerné filmy. V roku 1983 sa vrátil do ČST na pôvodné miesto v dramatickej tvorbe na pozíciu režiséra, kde pôsobil až do roku 1990.

Počas týchto rokov režíroval aj na niekoľkých divadelných scénach (napr. v Činohernom klube, v divadle Semafor, v Hudobnom divadle Karlín). Od roku 1991 až do roku 2007 viedol producentskú spoločnosť, kde spoločne so svojím tímom vytvoril vyše 2 500 publicistických, dokumentárnych, reklamných a zábavných programov, okrem iného pre TV Prima a Českú televíziu.

V roku 2012 pôsobil ako externý dramaturg TV Nova. Od roku 2013 pracuje ako externý dramaturg pre Českú televíziu.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q18362223.

Vladimír Kavčiak má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo