Vasilij Semionovič Grossman

Vasilij Semionovič Grossman, zdroj wikipédia

Vasilij Semionovič Grossman (rus. Василий Семёнович Гроссман, vlastným menom Iosif Solomonovič Grossman; * 12. december 1905 Berdyčiv – † 14. september 1964 Moskva) bol ruský spisovateľ a publicista. Vyštudoval matematicko-fyzikálnu fakultu Moskovskej univerzity. Pracoval ako chemický inžinier, od druhej polovice 30. rokov sa venoval profesionálnej literárnej činnosti.

Život

Narodil sa v mestečku Berdyčiv (rusky: Бердичев), na Ukrajine ako Iosif Solomonovič Grossman' do osvieteneckej rodiny židovského intelektuála. Napriek jeho pôvodu sa mu nedostalo tradičného židovského vzdelania a v dospelosti ovládal v jazyku jidiš len pár slov. Jeho ruská pestúnka mu zmenila meno Josia na ruské Vasia.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q313767.

Vasilij Semionovič Grossman má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, Narodenia 19. apríla, Narodenia v 1958, Osobnosti z Turzovky, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo