Valerij Alexejevič Čudinov

Valerij Alexejevič Čudinov, zdroj wikipédia

Valerij Alexejevič Čudinov (rus. Валерий Алексеевич Чудинов; 30. jún 1942, Moskva – 6. február 2023, Moskva) bol ruský filozof, docent na katedre dejín kultúry na Štátnej akadémii Slovanských kultúr.

V roku 1967 ukončil Fyzikálnu fakultu Moskovskej štátnej univerzity Lomonosova, hovoril rusky, nemecky a anglicky. Uverejnil vyše než 120 publikácií, ani jedna z nich však nebola publikovaná v recenzovanom odbornom časopise. Venoval sa slovanskej mytológii a paleografii.

Čudinov presadzoval myšlienku, že slovanská civilizácia je omnoho staršia, než sa dnes odborníci domnievajú, ba dokonca viac než všetky ostatné známe civilizácie. Základ slovanského písma videl už paleolite. Tvrdil, že existuje písmo runika, ktoré Slovania používali pred hlaholikou a cyrilikou, a ktoré malo dokazovať vysokú úroveň duchovnej kultúry Slovanov v minulosti.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q117409.

Valerij Alexejevič Čudinov má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo