Václav Kaplický

Václav Kaplický, zdroj wikipédia

Václav Kaplický (* 28. august 1895, Sezimovo Ústí – † 4. október 1982, Praha) bol český prozaik, publicista a epický básnik. Predovšetkým je známy ako autor historickej beletrie.

Študoval na gymnáziu a reálke v Tábore|, kde v roku 1914 maturoval. Hneď v nasledujúcom roku bol odvedený do prvej svetovej vojny a dostal sa na haličský front. Tu bol v roku 1916 zajatý, potom vstúpil do česko-slovenských légií. Roku 1918 bol delegátom zakázaného vojenského zjazdu, po tomto zistení bol zatknutý a väznený vo Vladivostoku.

Po návrate do Česko-Slovenska (1919), sa stal zamestanancom sekretariátu socialistického Zväzu československých legionárov a onedlho úradníkom ministerstva národnej obrany.

V rokoch 1922–1950 pracoval v niekoľkých nakladateľstvách (napr.

x

Viac na wikipédii.

Václav Kaplický má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Česko-slovenskí národní umelci, Narodenia 28. septembra, Narodenia v 1895, Úmrtia 4. októbra, Úmrtia v 1982, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo