Tomáš Peško

Tomáš Peško, zdroj wikipédia

Tomáš Peško (* 23. január 1976, Bratislava) je slovenský hudobník, spevák, hudobný skladateľ a textár.

Je zakladajúci člen skupiny Bluegrass Time (BG Time) a Tomáš Peško Band, kde hral na bendžo a spieval vokály. V skupine Nový Rownák pôsobil ako spoluautor hudby, hráč na elektrickú, akustickú a sólovú gitaru a bendžo. Spolupracoval a spolupracuje na projektoch pre deti, napríklad s Richardom Čanakym, Máriou Podradskou, Miškou Marienkovou, Acoustic Trash, Black Horses, Belasí, Mirka Miklošovičová, Katka Feldeková či Pressburgrass.

Festivaly

Tomáš Peško účinkoval na mnohých festivaloch, napríklad Dobrofest Trnava, Bluegrass Fest Bratislava, Country Lodenica Piešťany, Zahrada (CZ), Porta (CZ, finále), Starý dobrý western (CZ), Country Mlyn, Bruntálské indiánské léto (CZ), Blue Velvet Night Pezinok, Bluegrass večer v Hornej Porube, Country Fest Bohunice, Stupavský Širák, Drotária, Rača Country Fest a Banjo Jamboree (CZ).

Kapela Tomáš Peško Band sa predstavila v rokoch 2001, 2003 a 2012 na najväčšom európskom bluegrassovom festivale v Holandsku. Z dvoch skorších ročníkov vzniklo výberové CD, na ktorých sa nachádzajú aj skladby tejto kapely.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q37813997.

Tomáš Peško má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo