Tibor Kočík

Tibor Kočík, zdroj wikipédia

Dr. Tibor Kočík (* 5. december 1952, Košice) je slovenský básnik, esejista, publicista, editor a špeciálny pedagóg.

Životopis

Od narodenia žije a pôsobí v Košiciach. Vyštudoval všeobecnú pedagogiku a etopédiu na Pedagogickej fakulte UPJŠ, resp. Prešovskej univerzity v Prešove, taktiež žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pôsobil ako učiteľ, vydavateľský redaktor, novinár, tajomník Zväzu slovenských výtvarných umelcov, po roku 1989 transformovaného na Slovenskú výtvarnú úniu. Od roku 1991 sa venuje psychosociálne narušeným jedincom, z toho štvrťstoročie v Liečebno-výchovnom sanatóriu v Košiciach - Barci, ktoré pri vzniku spoluvytváral a v pozícii zástupcu riaditeľa profiloval vyše dve desaťročia.

Tvorba

Jeho literárne začiatky siahajú do čias stredoškolských a vysokoškolských štúdií. Publikovať začal krátko po nástupe normalizácie v samizdatových časopisoch Smetisko (1973 – 1976) a Denníkové záznamy (1978 – 1979), začiatkom 80.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12058945.

Tibor Kočík má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo