Tibor Gáll

Tibor Gáll (* 2. august 1930, Košice – † 13. november 2021) bol slovenský maliar a grafik.

Životopis

Tibor Gáll žil a tvoril v Košiciach. Po úspešnom absolvovaní grafickej špeciálnej školy Vincenta Hložníka na bratislavskej Vysokej škole výtvarných umení sa definitívne sa usadil v roku 1956. Spočiatku sa venoval najmä grafickej tvorbe. V rokoch 1961 – 1999 pôsobil ako pedagóg na Katedre výtvarnej výchovy Filozofickej fakulte UPJŠ v Prešove. Od roku 1964 sa začal významnejšie venovať maliarstvu.

V začiatkoch svojho pôsobenia sa intenzívne venoval knižnej ilustrácii. Je autorom monumentálno-dekoratívnych diel vytvorených rôznymi technikami, z ktorých sú najviac významné farebnou kvalitou – artprotisy. Prvú výstavu mal v roku 1955 na VII. krajskej výstave. Samostatne predstavil výsledky svojej práce na zhruba 30 výstavách.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12777523.

Tibor Gáll má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, Narodenia 2. augusta, Narodenia v 1930, Osobnosti z Košíc, Úmrtia 13. novembra, Úmrtia v 2021, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo