Teofil Bohumír Vozárik

JUDr. Teofil Bohumír Vozárik (pseudonym Bohuš Lipták) (∗ 11. december 1912, Podtureň – † 13. november 1973, Washington) bol verejný činiteľ a rozhlasový pracovník.

Životopis Študoval na Právnickej fakulte UK v Bratislave. V roku 1938 získal titul JUDr. V rokoch 1940-1941 pracoval ako osobný tajomník Jána Ursínyho vo Zväze roľníckych pokladníc, neskôr bol právnym úradníkom Sedliackej banky. Zúčastnil sa SNP ako pobočník generála Jána Goliana. Po ústupe do hôr žil pod cudzím menom na rozličných miestach. Po oslobodení pracoval na Povereníctve pre pôdohospodársku a pozemkovú reformu. Od roku 1948 žil v emigrácii, od 1950 v USA. Bol redaktorom česko-slovenského oddelenia Hlasu Ameriky vo Washingtone a autorom rozhlasových programov.

Rodina , otec Michal Vozárik , matka Zuzana rod. Gavaljerová

Literatúra , Slovenský biografický slovník

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12777373.

Teofil Bohumír Vozárik má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo