Štefan Huslica

Štefan Huslica (∗ 7. január 1974, Nové Zámkyhttp://interkom.vecnost.cz/who/HUSSTE.html – † 17. december 2008) bol slovenský spisovateľ. Písal vedeckofantastické poviedky, často umiestnené do slovenského prostredia (politická fikcia, alternatívne dejiny). Bol členom sci-fi klubu Planéta opíc. Zomrel 17. decembra 2008 (samovražda).

Jeho poviedky sa zaoberajú "dnes aktuálnymi a zložitými problémami – národnostnými rozpormi na Slovensku (Tri farby), prisťahovalectvom a multikultúrnosťou v rámci EU (Hodinár), terorizmom, popkultúrou (Hudba), tieňmi socializmu či nacizmu transponovanými do neradostných alternatívnych svetov (Bodnutie včely, Narodený v Československej socialistickej, Tiene na múroch)."http://www.scifi.cz/ik/2004/20040759.html

Poviedky Štefana Huslicu sa opakovane umiestnili vo finále literárnej súťaže Cena Gustáva Reussa a v jej zborníku Krutohlav: Tiene na Múroch, Tri farby (Krutohlav 1997), Narodený v Československej socialistickej, Odpočítavanie (Krutohlav 1998), XXL (Krutohlav 1999), Hudba, Jeden deň Denisa Ivanoviča (Krutohlav 2000). Publikoval aj v časopise Fantázia: Prienik (Fantázia 5), Kristove nohy (Fantázia 9), Kvarteto (Fantázia 13), Prelievanie (Fantázia 22), Bratislavskij Blues (Fantázia 34), Otázka času (Fantázia 36), Tradičné hodnoty (Fantázia 37).

Ocenenia , 1. miesto v Cene Gustáva Reussa v roku 1999 , Istron za najlepšiu pôvodnú poviedku v roku 2001

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12781717.

Štefan Huslica má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo