Rudolf Mock

Rudolf Mock (* 28. december 1943, Bratislava – † 22. august 1996, Modrý Kameň) bol slovenský geológ, paleontológ, vysokoškolský pedagóg a horolezec.

Životopis

Študoval na gymnáziu v Bratislave, ktoré ukončil maturitou v roku 1961. Následne pokračoval v štúdiu na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Už ako univerzitný študent bol členom československého horolezeckého reprezentačného družstva. Po skončení vysokoškolského štúdia v roku 1966 nastúpil na Katedru geológie a paleontológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského ako asistent a od roku 1969 ako odborný asistent. V roku 1971 získal titul RNDr.

Na radu profesora Andrusova sa venoval na Slovensku dovtedy nie veľmi známemu výskumu fosílnej fauny konodontov, čo využil pri zónovaní triasu a riešení paleogeografických problémov. V roku 1973 spolu s Heinzom Kozurom publikoval nové stratigrafické informácie o meliatskej jednotke, vtedy radenej ku gemeriku a preukázal tiež existenciu silického príkrovu.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13403702.

Rudolf Mock má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Rudolfa Mocka, Bratislava, Rudolfa Mocka je ulica v Bratislava, viac o ulici Rudolfa Mocka
Kategórie: Osobnosti s ulicami podľa celého mena, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo