Roman Horňák

Roman Horňák je pseudonym slovenského spisovateľa detektívnych románov. Je predstaviteľom "drsnej školy". Píše reálne, bez akýchkoľvek prikrášlení. Nedáva si servítku pred ústa. Svoje prvé diela vydával vo vydavateľstve Druska Books. Po zániku vydavateľstva, prešiel pod vydavateľstvo Elist.

Identita Pravú identitu autora pozná iba malá hŕstka ľudí – najbližší spolupracovníci. Svoje súkromie si prísne stráži. Netúži po publicite. S určitosťou vieme o ňom povedať iba to čo sám o sebe prezradil. Meria o čosi menej ako dva metre (v knihe Krutá hra o svojej kolegyni napísal, že meria úctyhodných 182 cm, čo je o desať menej v porovnaní s ním). Vek medzi 35 – 45 rokom života.

Vystúpiť z anonymity v úmysle nemá. Či pochádza priamo z krajského mesta, alebo býva v jeho blízkom okolí, nie je známe.

Dielo Roman Horňák rieši brutálne prípady, ktoré sa stali v metropole východu, v okolitých obciach, resp. mimo územia Slovenska. Zločin opisuje realisticky, drasticky. Nakoľko sám žije na východnom Slovensku, svoje príbehy infiltruje do košických ulíc - ktoré evidentne dobre pozná. Ako prezradil, hoci sú jeho knihy fikciou, stoja na reálnych základoch. Buduje na prípadoch, preto aj spôsob vyšetrovania, ako ho v knihách popisuje, pôsobí uveriteľne.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q26868436.

Roman Horňák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo