Roman Horňák

Roman Horňák je pseudonym slovenského spisovateľa detektívnych románov.

Identita Pravú identitu autora pozná iba malá hŕstka ľudí – najbližší spolupracovníci. Svoje súkromie si prísne stráži. Netúži po publicite. S určitosťou vieme o ňom povedať iba to čo sám o sebe prezradil. Meria o čosi menej ako dva metre (v knihe Krutá hra o svojej kolegyni napísal, že meria úctyhodných 182 cm, čo je o desať menej v porovnaní s ním). Vek medzi 30 – 40 rokom života. Netají sa svojím zaradením v radoch polície. Je vdovec, otec maloletej dcéry Júlie (pseudonym).

Vystúpiť z anonymity v úmysle nemá. Nepochybne pracuje v Košiciach. Či pochádza priamo z krajského mesta, alebo býva v jeho blízkom okolí, nie je známe.

Dielo Roman Horňák rieši brutálne prípady, ktoré sa stali v metropole východu, v okolitých obciach, resp. mimo územia Slovenska, avšak príbehy infiltruje do košických ulíc. Ako prezradil, hoci sú jeho knihy fikciou, stoja na reálnych základoch. Buduje na prípadoch, ktoré sa skutočne udiali.

x

Viac na wikipédii.

Roman Horňák má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Jozefa Horňáka, Sečovce
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
ε epsilon logo