Roman Horňák

Roman Horňák je pseudonym slovenského spisovateľa detektívnych románov. Svoje prvé diela vydaval vo vydavateľstve Druska Books. Po zániku tohoto vydavateľstva prešiel pod vydavateľstvo Elist.

Identita Pravú identitu autora pozná iba malá hŕstka ľudí – najbližší spolupracovníci. Svoje súkromie si prísne stráži. Netúži po publicite. S určitosťou vieme o ňom povedať iba to čo sám o sebe prezradil. Meria o čosi menej ako dva metre (v knihe Krutá hra o svojej kolegyni napísal, že meria úctyhodných 182 cm, čo je o desať menej v porovnaní s ním). Vek medzi 30 – 40 rokom života. Netají sa svojím zaradením v radoch polície. Je vdovec, otec maloletej dcéry Júlie (pseudonym).

Vystúpiť z anonymity v úmysle nemá. Nepochybne pracuje v Košiciach. Či pochádza priamo z krajského mesta, alebo býva v jeho blízkom okolí, nie je známe.

Dielo Roman Horňák rieši brutálne prípady, ktoré sa stali v metropole východu, v okolitých obciach, resp. mimo územia Slovenska. Nakoľko sám žije na východnom Slovensku svoje príbehy infiltruje do košických ulíc - ktoré evidentne dobre pozná. Ako prezradil, hoci sú jeho knihy fikciou, stoja na reálnych základoch. Buduje na prípadoch, ktoré sa skutočne udiali. Autor má bohaté skúsenosti s policajným vyšetrovaním, preto aj spôsob vyšetrovania, ako ho v knihách popisuje pôsobi uveriteľne.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q26868436.

Roman Horňák má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. J. Horňáka, Sečovce
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo