Roman Galvánek

Roman Galvánek (* 20. december 1971,[chýba zdroj] Bratislava) je slovenský hudobný skladateľ, textár a spevák slovenskej rockovej kapely O.B.D., historik, venuje sa muzikologicko-muzeologickym témam.

Pracoval ako moderátor a scenárista v Slovenskej televízii v hudobno-publicistickej relácii Štúdio Kontakt, neskôr Pop-Mix (1996 – 2000). Je autor námetu a scenára zábavnej relácie Schôdzka na slepo (2000 – 2002). V televízii JOJ pracoval ako režisér relácie Varí Vám to (2004).[chýba zdroj]

V roku 2020 absolvoval magisterské štúdium muzeológie a kultúrneho dedičstva na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

Ako konateľ spoločností O.B.D. service s.r.o, riadil a organizoval cez 500 kultúrrnych podujatí.[chýba zdroj]

Ako hudobník a producent spolupracoval s desiatkami významných hudobníkov, je zakladajúcim členom hudobných skupín O.B.D. a Divná zostava. Podieľal sa ako autor hudby a textov piesní skupín O.B.D., Divná zostava, Hex, Lenka Dusilová a Mukatádo. Spolupracoval s hudobníkmi ako Ivan Král, Karol Csino a s textárom Jánom Štrasserom ako autor hudby piesne Náš svet je pestrý. S Martinom Valihorom spolupracuje dodnes.[chýba zdroj]

Knižné publikácie

x

Viac na wikipédii, wikidata Q56823112.

Roman Galvánek má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo