Roman Galvánek

Roman Galvánek (∗ 20. december 1971) je slovenský hudobný skladateľ, textár a spevák slovenskej rockovej kapely O. B. D.,historik, venuje sa muzikologicko - muzeologickym témam.

Vyštudoval Filozofickú fakultu UK, odbor muzeológia a kultúrne dedičstvo. Pracoval ako moderátor a scenárista v Slovenskej televízii v hudobno-publicistickej relácii Štúdio Kontakt, neskôr Pop-Mix (1996-2000). Je autor námetu a scenára zábavnej relácie Schôdzka na slepo (2000-2002). V televízii JOJ pracoval ako režisér relácie Varí Vám to (2004).

Ako konateľ spoločností O.B.D. service s.r.o, riadil a organizoval cez 500 kultúrrnych podujatí.

Ako hudobník a producent spolupracoval s desiatkami významných hudobníkov, je zakladajúcim členom hudobných skupín O. B. D. a Divná zostava. Podieľal sa ako autor hudby a textov piesní skupín O. B. D., Divná zostava, Hex , Lenka Dusilová a Mukatádo. Spolupracoval s hudobníkmi ako svetová hviezda Ivan Kráľ, Karol Csino či Robo Mikla a s textárom Jánom Štrasserom ako autor hudby piesne,,Náš svet je pestrý. S Martinom Valihorom spolupracuje dodnes.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q56823112.

Roman Galvánek má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Viliama Galvánka, Kysucké Nové Mesto
Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 20. decembra, Narodenia v 1971, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo