Robert Andrews Millikan

Robert Andrews Millikan, zdroj wikipédia

Robert Andrews Millikan (∗ 22. marec 1868, Morrison, Illinois, USA - † 19. december 1953, San Marino, Kalifornia) bol americký experimentálny fyzik.

V v roku 1923 získal Nobelovu cenu za svoje výskumy v oblastiach merania náboja elektrónu a fotoelektrického javu. V rokoch 1921 až 1945 pôsobil ako prezident Kalifornského technologického inštitútu (Caltechu).

V neskorších rokoch svojho života sa Millikan zaoberal otázkami vzťahu kresťanskej viery a vedy. Bol tiež zástancom eugeniky. Zomrel ako osemdesiatpäťročný následkom infarktu myokardu.

Iné projekty {{projekt}}

x

Viac na wikipédii, wikidata Q130975.

Robert Andrews Millikan má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Nositelia Nobelovej ceny za fyziku, Narodenia 6. novembra, Narodenia v 1908, Osobnosti z Blatnice, Úmrtia 13. júna, Úmrtia v 1974, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo