Robert Almási

Robert Almási, zdroj wikipédia

Robert Almási (∗ 27. január 1948, Moravské Kračany - † 20. máj 2018, Dunajská Streda) bol slovenský akademický maliar.

Život , 1948 – narodil sa 27. januára 1948 v Moravských Kračanoch (dnes už súčasť obce Kostolné Kračany) , 1967 – ukončenie štúdií odborných základov na Strednej škole umeleckého priemyslu v Brne , 1973 – absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave u profesorov Petra Matejku, doc. Františka Gajdoša a Lászloa Čemického na oddelení monumentálneho maliarstva , 1974 – autor sa vrátil na Žitný ostrov , 2018 – zomrel 20. mája 2018 v Nemocnici s poliklinikou v Dunajskej Strede

Tvorba Autor bol inšpirovaný lužnými lesmi, malebnými oblasťami Žitného ostrova, no aj slovenskými Vysokými Tatrami a samozrejme ženami z kútov sveta, ktoré spoznával vďaka poznávacím pobytom v zahraničí.

Jeho obrazy zobrazujú hlavne prírodu, nahé ženy a abstraktné umenie.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q31093692.

Robert Almási má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo