Peter Petro

Peter Petro (* 17. august 1946, Bratislava) je slovenský hráč na bicie nástroje, skladateľ, spisovateľ, prekladateľ a univerzitný profesor.

Peter Petro vyštudoval na FiF UK v Bratislave španielčinu a angličtinu, v Kanade študoval slavistiku a komparatistiku. Preslávil sa ako bubeník slovenskej bigbítovej skupiny The Beatmen. V skupine začal hrať v roku 1964 a podieľal sa tiež vo veľkej miere na skladaní skladieb. V roku 1966 spolu so skupinou emigroval do Nemecka a po návrate pôsobil istý čas v skupine Prúdy. V roku 1968 emigroval do Kanady.

V roku 1970 ukončil BA na University of British Columbia v odbore španielčina a ruština. V roku 1972 získal MA v odbore ruská literatúra. Na University of Alberta získal v roku 1978 PhD z komparatívnej literatúry.

Od roku 1977 vyučuje na Univerzite Britskej Kolumbie slovanskú a komparatívnu literatúru, je spisovateľ a prekladateľ. V roku 2015 bol Peter Petro profesor slovanskej literatúry na univerzite v kanadskom Vancouveri.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13538230.

Peter Petro má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo