Peter Machajdík

Peter Machajdík, zdroj wikipédia

Peter Machajdík (∗ 1. jún 1961, Bratislava) je slovenský hudobný skladateľ, pedagóg a organizátor. V roku 1992 odišiel do Berlína na pozvanie prestížnej umeleckej nadácie Berliner Künstlerprogramm des DAAD..

Životopis Vo veku siedmich rokov sa začal venovať hre na klavíri. V 80. rokoch 20. storočia sa uchádzal o štúdium na Vysokej škole múzických umení, kde však neuspel, nakoľko koncept jeho vtedajšej tvorby bol silne ovplyvnený západnou avantgardou.

S Milanom Adamčiakom a Michalom Murinom stál Peter Machajdík koncom 80tych rokov minulého storočia pri zrode súboru pre experimentálnu hudbu Transmusic comp. a Spoločnosti pre nekonvenčnú hudbu - SNEH. S Martinom Burlasom založil skupinu Vitebsk Broken a hosťoval v Ospalom pohybe. Za socializmu bol dopisovateľom amerického hudobného časopisu Keyboard Magazine, mesačníka Medzinárodnej džezovej federácie Jazz Forum a britského periodika Crescendo International. Svojimi článkami prispieval aj do Hudobného života a Vlny.

V Berlíne pôsobil na súkromnej hudobnej škole Viva la Musica a na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach inicioval vznik Ateliéru zvukového umenia. Je členom SOZA a GEMA.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q343116.

Peter Machajdík má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo