Peter Karpinský

Peter Karpinský, zdroj wikipédia

Peter Karpinský (* 3. november 1971, Gelnica) je slovenský spisovateľ a jazykovedec. Venuje sa písaniu umeleckej literatúry a odborných prác, píše aj recenzie - najmä z oblasti literatúry pre deti.

Písaniu sa venuje už od gymnaziálnych rokov. Po ocenení v literárnej súťaži Rubato (organizovanej Spolkom slovenských spisovateľov) vydal svoj prozaický debut pre dospelých Oznamujeme všetkým majiteľom hrobov.

Život

Narodil sa v Gelnici. Maturoval na gymnáziu v Spišskej novej Vsi. V rokoch 1990 – 1995 študoval slovenský jazyk a dejepis na Filozofickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Prešove. Po skončení štúdia začal pôsobiť ako vysokoškolský pedagóg a stal sa vedúcim Katedry slovenského jazyka Prešovskej univerzity. Žije v Spišskej novej Vsi a v Prešove.

Literárne ocenenia

Dielo

Próza

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12773724.

Peter Karpinský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí jazykovedci, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo