Peter Dula

Peter Dula, zdroj wikipédia

Peter Dula (∗ 10. február 1981, Košice - † 10. október 2009) bol slovenský hudobník, spevák, hudobný skladateľ a textár. Bol frontmanom kapely Veslári (The Rowers), kde hral na gitaru a spieval anglické i slovenské skladby.

V pomerne krátkom čase dosiahol úspechy na Slovensku i v zahraničí, spolupracoval s významnými osobnosťami a hudobníkmi v Nashiville (Mark Trail, Joe Diffie, Billy Yates, Ronald Mattox, Roger Springer atď.). Obsadil prvé priečky country hitparád so svojimi skladbami, zaujal nielen hlasom, charizmou a vystupovaním, ale aj angličtinou a tak si získal srdcia fanúšikov country hudby.

Festivaly a koncerty Hral na mnohých koncertoch, napr. Lodenica Piešťany, Country festival Visagine (Litva), Festival Sigort, Country Mlyn, Western Dance Thurins /Francúzko/, Nashville - Tennesee /USA/, Porta (Ústí nad Labem), Silesia Folk & Country Festival - Ustroň /Poľsko/, Loch Western Country Rodeo-Grand Champ /Francúzsko/, South Will Rise Again Festival /Veľká Británia/, Country Music Messe – Nemecko a mnohé iné.

Od roku 2009 sa pravidelne v decembri koná v Košiciach koncert „Pocta Petrovi“. V rámci týchto spomienkových koncertov sa udeľuje Petrova výročná cena „Country Hudobná sieň slávy Petra Dulu“ (Peter Dula´s Country Music Hall of Fame), kde súčasťou ceny je „Petrova Putovná Gitara“ (Peter´s Wayfaring´Guitar). Putuje s ocenenými umelcami celý rok.

x

Viac na wikipédii.

Peter Dula má na Slovensku 3 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

 1. Dulovo nám., Bratislava
 2. Matúša Dulu, Martin
 3. Matúša Dulu, Vrútky

Zoznam bodov

 1. Ďulová, orientačný bod, KST, spravuje KST,
  049 11 Plešivec
  Súradnice: 48°35'9"N, 20°24'21"E
 2. Dulová, miesto,
  026 01 Vyšný Kubín
  Súradnice: 49°10'54"N, 19°19'36"E
Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 10. februára, Narodenia v 1981, Osobnosti z Košíc, Úmrtia 10. októbra, Úmrtia v 2009, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo