Pavol Hudák

Pavol Hudák, zdroj wikipédia

Mgr. Pavol Hudák (∗ 7. október 1959, Vranov nad Topľou - † 18. január 2011, Poprad) bol slovenský básnik, novinár a publicista.

Životopis Narodil sa 7. októbra 1959 v obci Vyšný Žipov (okres Vranov nad Topľou). Po ukončení Základnej školy vo Vyšnom Žipove a Gymnázia vo Vranove nad Topľou (1975 – 1979). V rokoch 1979 – 1983 študoval na Pedagogickej fakulte UPJŠ v Prešove (dnes časťou Prešovskej univerzity). Počas vysokoškolského štúdia získaval každý rok ocenenia na Akademickom Prešove, Wolkrovej Polianke a iných súťažiach. Prvé básne publikoval v časopisoch Nové slovo mladých, Dotyky, Kultúrny život a iné. V rokoch 1983 – 1992 pôsobil ako učiteľ na Základnej škole na Dostojevského ulici v Poprade. V období 1992 – 1995 bol redaktorom miestnych novín, od roku 1995 Nového času a neskôr pracoval v denníku Pravda, Korzár, týždenníku Žurnál i Farmár. Býval a pracoval v Poprade.

Skonal 18. januára 2011 na následky náhlej srdcovej príhody vo veku 51 rokov.

Tvorba Pavol Hudák patrí medzi etablovaných autorov. Básnik neobyčajnej senzitívnosti, pravdivej výpovede. Autor scenárov rozhlasových pásiem, odvysielaných Slovenským rozhlasom a tiež autor zhudobnených textov. Laureát viacerých literárnych cien.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q4178040.

Pavol Hudák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo