Pavel Jacobei

Pavel Jacobei (∗ 9. január 1695, Prietrž, Slovensko – † 3. august 1753, Modra, Slovensko) bol slovenský evanjelický kňaz a básnik zemianskeho pôvodu.

Životopis Narodil sa v rodine farára Adama Jacobeiho a jeho manželky Anny, rodenej Benediktyovej. Základné vzdelanie získal v Prietrži, v Necpaloch, v Brezne, v Bratislave, v Levoči a Kežmarku. Neskôr študoval na univerzite vo Wittenbergu filozofiu, teológiu a orientálne jazyky. Od roku 1726 pôsobil ako farár v Modre.

Tvorba Patrí medzi významných cirkevných spisovateľov. Je autorom modlitebníka, ľudovovýchovných knižiek a duchovných piesní

Dielo , 1723 – Duchovných modliteb poklad , 1733 – Záhradka duší nemocných , 1724 – Velmi důležité příčiny... , 1740 – Funebrál

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12773496.

Pavel Jacobei má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo