Ondrej Tkáč

Mgr. Ondrej Tkáč OFM Cap, Ondrej Lazár Tkáč (∗ 5. november 1960, Bratislava) je slovenský rímskokatolícky kňaz, misionár, spevák, hudobník, hráč na ústnu harmoniku, skladateľ a textár. Vykonáva misie po celom Slovensku. Pôsobil a pôsobí v hudobných skupinách: Bluegrass Album, Kapucíni, Kapucíni & Stanley a Felice, vystupuje aj s Lukášom Hirkom, Michalom Hirkom. Vystupoval s viacerými skupinami, napr. Lojzo, Rieka Života, Filip Puchert Band, Milan Konfráter Blues Band.

Zo života Jeho starší brat Felix Ján Tkáč je tak isto ako Ondrej kňaz. Spolu tiež vystupujú v hudobnej skupine Kapucíni. Ich otec Štefan Tkáč bol teoretik insitného umenia, ktorý sa venoval insitnému umeniu a ikonám, založil medzinárodné podujatie Trienále insitného umenia. Otec pôsobil ako zástupca SNG. Keď mal šesť rokov zomrela im matka. Ešte má ďalších dvoch mladších bratov. Prvú ústnu harmoniku dostal v štvrtej triede a naučil sa na nej hrať. Naučil sa hrať aj na gitare. Hru na ťahaciu harmoniku absolvoval počas siedmich rokov výučby.

Medzi rokmi 1976 do 1981 absolvoval s maturitou Polygrafické učilište v Bratislave. Potom pracoval ako reprodukčný grafik, tlačiar, kurič.

Do noviciátu vstúpili spolu s bratom Felixom 17. júna 1982. Kňazskú vysviacku prijal 17. septembra 1994.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q58806935.

Ondrej Tkáč má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo