Ondrej Kalamár

Ondrej Kalamár, zdroj wikipédia

Ondrej Kalamár (∗ 11. máj 1958, Zvolen) je slovenský spisovateľ. Žije vo Zvolene. Študoval na SPŠ dopravnej vo Zvolene a na VŠDaS v Žiline (5 semestrov). Je spoluzakladateľom Združenia internetových autorov Pars Artem.

==Život== Po predčasnom (ne)ukončení štúdia pacuje v rokoch 1980 - 1985 ako mechanik motorových lokomotív v ŽOS Zvolen, v rokoch 1985 - 1990 pracuje ako kamenár - rezač a brúsič prírodného kameňa v Komunálnych službách okresu Zvolen. Od roku 1990 - súkromný podnikateľ, najprv v odbore kamenárstvo, neskôr reklama, obchod a sprostredkovacie služby. V súčasnosti živnostník, glosátor pre rádio Regina BB, publicista a spisovateľ. Od roku 2002 vedie literárny klub ZVOLIK.

==Tvorba== ===Poézia=== , Bezdotyková fáza času, 1995, Print servis, (zbierka básní) , Moje potichu, 2011, TRIO Publishing, (zbierka básní) , Vstup na vlastné bezpečie, 2016, Spolok slovenských spisovateľov, (zbierka básní)

===Próza=== , Pivo u Chárona (s Jožom Urbanom), 2014, TRIO Publishing *Pivo u Chárona / Voda, ktorej nikto neveril, 2019, PARS ARTEM

x

Viac na wikipédii.

Ondrej Kalamár má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 11. mája, Narodenia v 1958, Osobnosti zo Zvolena, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo