Ondrej Kalamár

Ondrej Kalamár, zdroj wikipédia

Ondrej Kalamár (* 11. máj 1958, Zvolen) je slovenský spisovateľ. Žije vo Zvolene. Študoval na SPŠ dopravnej vo Zvolene a na VŠDaS v Žiline (5 semestrov). Je spoluzakladateľom Združenia internetových autorov Pars Artem.

Život

Po predčasnom (ne)ukončení štúdia pacuje v rokoch 1980 – 1985 ako mechanik motorových lokomotív v ŽOS Zvolen, v rokoch 1985 – 1990 pracuje ako kamenár – rezač a brúsič prírodného kameňa v Komunálnych službách okresu Zvolen. Od roku 1990 – súkromný podnikateľ, najprv v odbore kamenárstvo, neskôr reklama, obchod a sprostredkovacie služby. V súčasnosti živnostník, glosátor pre rádio Regina BB, publicista a spisovateľ. Od roku 2002 vedie literárny klub ZVOLIK.

Tvorba

Poézia

Próza

Aforizmy

Zahraničné vydania

Antológie

Preklady

Zostavovateľ

Filmový scenár

Spoluproducent filmu

Ocenenia

Zdroj

x

Viac na wikipédii, wikidata Q40450011.

Ondrej Kalamár má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo