Nikolaj Viktorovič Starikov

Nikolaj Viktorovič Starikov, zdroj wikipédia

Nikolaj Viktorovič Starikov (* 23. august 1970, Leningrad, Rusko) je ruský politický a spoločenský aktivista, novinár, spisovateľ (autor niekoľkých kníh o novej a nedávnej minulosti, ktorými vzbudil rozruch aj v rámci vedeckej obce).

Jeho knihy sú mixom geopolitiky, ekonómie, histórie Ruska a rôznych krajín. Sám autor svoje diela žánrovo označuje ako "historicko-politické detektívky". Starikov často vo svojich dielach oponuje Viktorovi Suvorovovi. a svoje príbehy stavia na spomienkach účastníkov a očitých svedkov opisovaných prípadov. Jeho knihy sa zameriavajú najmä na súčasný stav vecí v politike a ekonomike a sú založené najmä na článkoch publikovaných v hromadných oznamovacích prostriedkoch a na internetových zdrojoch. Vzhľadom na to, môže každý čitateľ jeho zdroje verifikovať a robiť si tak aj svoje vlastné závery.

Starikov je zakladateľom a ideologickým vodcom verejnej organizácie "Zväz ruských občanov". Spoločne s Igorom Ašmanovom, zakladateľom IT firmy Ashmanov a partneri založili politickú stranu "Nové veľké Rusko", ktorú však ruské ministerstvo spravodlivosti zamietlo zapísať s odôvodnením, že táto verzia názvu bola podobná s názvami už zapísanými v registri politických strán.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q4439891.

Nikolaj Viktorovič Starikov má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo