Natália Makedonová

Natália Makedonová, rod. de Lemény Makedonová (* 17. júl 1950 Bratislava  –  † 4. december 1998 Slovenská Ľupča) bola slovenská publicistka a vydavateľka.

Životopis

Po štúdiách na Strednej ekonomickej škole v Bratislave pracovala ako referentka pre zahraničné vzťahy, neskôr založila súkromné vydavateľstvo Natajoga. Ako prvá žena v bývalej ČSSR viedla kurzy jogy, venovala sa ezoterike, prekladala a vydávala publikácie so zameraním na duchovný život, numerológiu, vykladanie kariet a i. Vydala aj praktické príručky nemčiny, v ktorých vtipnou formou sprístupňovala výučbu nemeckého jazyka.

Dielo

Literatúra

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12040424.

Natália Makedonová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 17. júla, Narodenia v 1950, Osobnosti z Bratislavy, Úmrtia 4. decembra, Úmrtia v 1998, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo