Miroslav Knap

Miroslav Knap (∗ 17. máj 1973, Trstená, Česko-Slovensko) je slovenský výtvarník, grafik, ilustrátor a maliar.

Venuje sa voľnej a úžitkovej grafike, grafickému dizajnu, ex librisu, ilustráciám kníh, kresbe, maľbe a voľnej tvorbe. Svoju tvorbu prezentuje na výstavách slovenského výtvarného umenia doma a v zahraničí. V rámci umeleckej tvorby spolupracuje s Oravským múzeom P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. V roku 2014 reprezentoval Slovensko na Konzulárnych dňoch mesta Lyon pod záštitou Slovenského inštitútu v Paríži, a v roku 2015 na prestížnej Svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne (Taliansko) a na VII.medzinárodnom veľtrhu turizmu v Zabrze (Poľsko).

Pedagogicky pôsobí ako učiteľ odborných predmetov na Spojenej škole v Nižnej (org. zložka: Stredná umelecká škola Nižná) a na Základnej umeleckej škole v Trstenej.

Žije a tvorí v Tvrdošíne, na Orave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q23656975.

Miroslav Knap má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo