Miroslav Bárdi

Miroslav Bárdi, zdroj wikipédia

Miroslav Bárdi (∗ 25. február 1949, Veľké Teriakovce) je slovenský maliar. Jeho manželkou je hudobná historička Marianna Bárdiová.

Životopis Do roku 1971 žil v Čerenčanoch v okrese Rimavská Sobota. Študoval na SVŠ v Rimavskej Sobote a zároveň kresbu a maľbu u akad. maliara Štefana Bazovského, v rokoch 1967 - 1971 absolvoval Pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici (pedagógovia ak. mal. Štefan Prukner, ak. mal. Stanislav Balko, ak. sochár M.Palko, Klára Kubičková, ak. maliar Dušan Zapletal a i.) a v r. 1983 získal akademický titul PaedDr.

V rokoch 1972 - 2005 pôsobil ako vysokoškolský pedagóg v disciplíne maľba na Katedre výtvarnej výchovy na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela. Súčasne pracoval v odborných porotách výtvarných súťaží žiakov základných škôl a študentov stredných škôl, viedol výtvarné štúdiá dospelých, venoval sa výtvarnému poradenstvu, uskutočňoval prednášky, besedy a koncepcie výstav na strednom Slovensku. V rokoch 1971 – 1997 žil v Banskej Bystrici, od roku 1997 žije v obci Malachov. V súčasnosti tvorí ako umelec v slobodnom povolaní.

Jeho umelecká tvorba je orientovaná na prírodu, hudobné motívy, úvahy, spomienky. Počas rokov 1972 - 2014 vystavoval na vyše 60 samostatných a 110 spoločných výstavách. Zúčastnil sa na viacerých tvorivých pobytoch na Slovensku a v zahraničí. Jeho obrazy sú v zbierkach galérií, múzeí, kultúrnych inštitúcií a v súkromných zbierkach na Slovensku, v Česku, Nemecku, Rakúsku, Francúzsku, Veľkej Británii, USA, Kanade, Južnej Kórei, Turecku, v Rusku a inde. Miroslav Bárdi je členom profesijnej organizácie Asociácia slovenského umenia a Združenia výtvarných umelcov stredného Slovenska.

x

Viac na wikipédii.

Miroslav Bárdi má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, Narodenia 25. februára, Narodenia v 1949, Osobnosti z Banskej Bystrice, Osobnosti z Veľkých Teriakoviec, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo