Mirko Krajči

Mirko Krajči (∗ 26. február 1968) je súčasný slovenský hudobný skladateľ a dirigent. Absolvoval Konzervatórium v Bratislave, Vysokú školu múzických umení v Bratislave (skladba, dirigovanie) a stáž na Conservatoire National Supérieur v Paríži. Pôsobil ako korepetítor a zbormajster Detského a mládežníckeho speváckeho zboru Slovenského rozhlasu, v rokoch 1996 až 1998 ako dramaturg Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a v súčasnosti je hudobným režisérom Slovenského rozhlasu. Od roku 1993 je dirigentom Komorného orchestra Technik a od roku 1996 aj jeho umeleckým vedúcim. Ako dirigent spolupracuje aj s ďalšími slovenskými orchestrami, najmä so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu.

Externé odkazy a zdroj , ,

{{Autoritné údaje}}

{{DEFAULTSORT:Krajči, Mirko}}

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771766.

Mirko Krajči má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo