Miloslav Turzák

Miloslav Turzák (∗ 21. november 1956, Poprad) je slovenský maliar.

Narodil sa v roku 1956 v Poprade – Veľkej, v rodine výtvarníka, pedagóga a maliara krajinárskych motívov z Tatier a Spiša – Samuela Turzáka. V rokoch 1980 až 1982 absolvoval súkromné štúdium maľby a kresby v ateliéry svojho otca Samuela Turzáka. V roku 1987 sa stal členom výtvarného združenia pri Závodnom klube odborov k. p. Vagónka Poprad. Externým metodikom združenia bol akademický maliar Michal Trembáč.

Od roku 1987 sa zúčastňoval klubových výstav, realizoval autorské výstavy, výstavy vo dvojici i trojici, a to so svojim otcom, výtvarníkom Kamilom Leštachom, rezbárom Jánom Šramkom, akademickými maliarmi a výtvarníkmi Michalom a Petrom Trembáčovcami, Ondrejom Ivanom starším, Viliamom Pirchalom a sochárom Imrichom Svitanom.

Od roku 2009 sa datuje nová etapa tvorby Miloslava Turzáka. Vtedy prvýkrát vystavoval spolu so svojim synom výtvarníkom, pedagógom Tomášom Turzákom. O krátky čas nato, sa k tejto dvojici pridal aj český fotograf a básnik, Jaroslav Balvín. Pod ich vplyvom po roku 2013 maliarsky prejav Miloslava Turzáka dostal nový rozmer so silným sociálnym podtónom. Trojica absolvovala sériu zahraničných a domácich výstav v rokoch 2015, 2016, 2018 a to v Cieszyne v Poľsku, v Prahe v Česku a Zlatých Moravciach na Slovensku.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13449968.

Miloslav Turzák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo