Miloš Lichner

prof. doc. ThLic. Miloš Lichner D.Th (* 21. september 1971, Martin) je slovenský katolícky teológ, kňaz a vysokoškolský pedagóg, profesor v odbore katolícka teológia. Pôsobí na poste prezidenta Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu. V rokoch 2012 – 2019 pôsobil ako dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity, od roku 2019 ako prorektorom Trnavskej univerzity v Trnave pre vonkajšie vzťahy. V roku 2017 získal ako spoluautor knihy Žalmy 51 – 75 (Komentáre k Starému zákonu; zv. 5.) Cenu Dominika Tatarku. Je členom jezuitského rádu, pôsobil ako sekretár Provinciála jezuitskej provincie a bol prefektom zodpovedným za formáciu rehoľných seminaristov.

Publikácie

x

Viac na wikipédii, wikidata Q105688659.

Miloš Lichner má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Lichnerova, Senec
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 21. septembra, Narodenia v 1971, Osobnosti z Martina, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo