Miloš Kopták

Miloš Kopták (* 6. február 1969, Žilina) je slovenský maliar, grafik a ilustrátor.

Životopis

Absolvoval Pedagogickú fakultu v Banskej Bystrici (odbor literatúra, výtvarná výchova) a Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave (Oddelenie grafiky a knižnej ilustrácie prof. D. Kállaya). V rokcoh 2000 – 2015 sa venoval ilustrácii kníh, mnohé z nich dostali aj ocenenia napr. Najkrajšia kniha roka 2003, Zlatá stuha 2006, Najkrajšie ilustrácie roka (2007, Praha), Cena Ľudovíta Fullu (2009) a i. Ako knižný ilustrátor spolupracoval s domácimi a zahraničnými vydavateľstvami. (Grund, Hachette, Rose Bud, Brio, Práh, Perfekt, Matica Slovenská, Mladé letá, Bazar Tales, Petit Press a i. Spoluzakladal ASIL – Asociáciu ilustrátorov ako dobrovoľné, otvorené zoskupenie výtvarníkov, zameraných na oblasť ilustrácie a knižnej tvorby. Snahou je mapovať aktuálne dianie v oblasti ilustrácie a knižnej kultúry.

Popri tejto základnej línii tvorby sa sa venuje viacerým disciplínam. Striedavo maľbe, tvorbe objektov, koláži, kresbe.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q51568471.

Miloš Kopták má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo