Miloš Karásek

Miloš Karásek (* 23. november 1960, Přerov) je slovenský postmoderný divadelník, dramatik, výtvarník, sochár a experimentátor ovplyvnený filozofiou a estetikou postmoderny.

Život

Miloš Karásek sa narodil v Přerove na Morave. Najvyššie vzdelanie dosiahol na Inštitúte architektúry v Moskve, kde absolvoval v roku 1984 diplomovou prácou „Projekt experimentálneho divadelného priestoru“. Miloš Karásek zostal verný divadlu aj po príchode na Slovensko, kde sa usídlil v Bratislave. Po príchode pracoval rok v SND. V období 1985-90 pôsobil ako scénograf v Ukrajinskom národnom divadle v Prešove (dnes Divadlo Alexandra Duchnoviča). V rokoch 1990 - 1991 bol vládny zmocnenec pre slovenskú časť Všeobecnej československej výstavy v Prahe. Od 1992 tvorí v slobodnom povolaní sochárske práce, literárne a dramatické opusy a multimediálne projekty. Je autorom a spoluautorom divadelných hier. Je v slobodnom povolaní, venuje sa architektúre, sochárskej tvorbe, multimediálnym projektom, divadlu a literatúre.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q51559569.

Miloš Karásek má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo