Miloš Jesenský

Dr. Miloš Jesenský, PhD. (∗ 23. máj 1971, Čadca) je slovenský spisovateľ a publicista.

Životopis Vyštudoval Univerzitu veterinárneho lekárstva v Košiciach (1995). Po ukončení štúdia pracoval do roku 1999 ako samostatný odborný pracovník Historického oddelenia Východoslovenského múzea v Košiciach, od roku 1998 bol externým ašpirantom Historického ústavu Slovenskej akadémie vied v Bratislave, doktorandské štúdium ukončil obhájením dizertačnej práce pod názvom „Dejiny alchýmie na Slovensku“. V rokoch 2001 - 06 pracoval v ako odborný bibliograf, potom na Odbore informácií a zahraničných vzťahov Žilinského samosprávneho kraja. V súčasnej dobe žije v Krásne nad Kysucou a pôsobí ako riaditeľ v Čadci.

Tvorba Dr. Jesenský sa venuje publicistike v oblasti záhad a histórie u nás aj v zahraničí. Jeho spisovateľská činnosť je mimoriadne bohatá. Doteraz (rok 2018) napísal a vydal viac ako 40 titulov. Jeho články sú zverejňované aj na internetových stránkach a v odborných časopisoch. Je členom Spolku slovenských spisovateľov, slovenského PEN Centra a Syndikátu slovenských novinárov. Je držiteľom ocenenia „Krištáľový tiger“ (1998).

Externé odkazy *

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13449990.

Miloš Jesenský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 23. mája, Narodenia v 1971, Osobnosti z Čadce, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo