Miloš Hrušovský

Miloš Hrušovský (∗ 15. apríl 1908, Bánovce nad Bebravou – † 27. február 1980, Bratislava) bol slovenský politik.

Rodina , otec Igor Hrušovský , matka Želmíra rod. Lačná , manželka Františka Hrušovská

Životopis Študoval na gymnáziu a na súkromnej obchodnej škole v Prahe. Pôsobil následne ako bankový úradník. Účastník protifašistického odboja a SNP. Po oslobodení redigoval časopis Výstavba Slovenska, neskôr poslanec Snemovne národov Federálneho zhromaždenia, SNR, člen jej Predsedníctva, predseda ÚV SZPB, ÚV ČSZPB, člen Predsedníctva federálneho ÚV ČSZPB, člen predsedníctva ÚV NF ČSSR a ÚV Národný front NF SSR. Počas odboja pôsobil v oblastnom vedení ilegálnej KSS v Banskej Bystrici, podpredseda Stredoslovenského KNV v Banskej Bystrici (1960-1963). Autor skíc, fejtónov.

Ocenenie , Roku 1948 vyznamenaný Radom SNP I.tr., 1949 Čs. vojnovým krížom 1939, Radom 25. februára 1948, 1966 Radom práce a i.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12037553.

Miloš Hrušovský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo