Milan Thomka Mitrovský

Milan Thomka Mitrovský, zdroj wikipédia

Milan Thomka Mitrovský (∗ 1. júl 1875, Martin – † 30. október 1943, Martin) bol slovenský maliar a spisovateľ pochádzajúci zo zemianskej rodiny.

Rodina , otec Rudolf Mitrovský , matka Emília rod. Thomková , manželka Oľga, rod. Meličková , dcera Sulamit Mitrovská (vyd. Vančová)

Životopis Študoval na gymnáziu v Banskej Bystrici a v Bratislave, kde maturoval, 1894 – 1896 na AVU v Prahe (prof. Pirner), 1896 – 1898 na výtvarnej akadémii v Mníchove (prof. Hackl), 1898 – 1901 bol na študijnom pobyte v talianskej Florencii.

Spočiatku žil a pracoval vo Viedni, po vypuknutí 1. svetovej vojny v Martine kde bol vedúcou osobnosťou a organizátorom umeleckého života a kde sa utvoril klub spisovateľov a literátov „felibrov“ (1914 – 1943).

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771695.

Milan Thomka Mitrovský má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Milana Thomku-Mitrovského, Martin, Milana Thomku-Mitrovského je ulica v Martin, viac o ulici Milana Thomku-Mitrovského
Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo