Milan Izák

Milan Izák, zdroj wikipédia

Milan Izák (∗ 19. jún 1913, Banská Bystrica – † 15. august 1954, tragicky na Oravskej priehrade; pochovaný v Banskej Bystrici) bol slovenský protifašistický bojovník a notár.

Rodina , otec: Milan Danilo Izák, právnik , syn: prof. MUDr. Milan Izák, PhD., Ing. Miro Izák , matka: Oľga Izáková (rod. Veselová)

Životopis Študoval na Reformnom reálnom gymnáziu v Banskej Bystrici (maturoval 1931 - 1932). Účastník protinacistického odboja počas druhej svetovej vojny. Zachraňoval prenasledovaných obyvateľov Banskej Bystrice a ďalších miest Slovenska pred gestapom, vydal 460 falošných legitimácií a vystavoval nebezpečenstvu svoj život.

Pôsobil ako hlavný notár na Hrochoti a v Mičinej. Prednosta Mestského národného výboru v Banskej Bystrici (1945 - 1947).

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771678.

Milan Izák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo