Milan Hejný

Milan Hejný, zdroj wikipédia

Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc. (∗ 23. máj 1936, Martin, Prvá ČSR) je slovenský a český matematik, odborník na didaktiku matematiky. Je autorom Hejného metódy výučby matematiky.

Životopis Je syn pedagóga Víta Hejného a herečky Nadi Hejnej, synovec politika DS Ivana Pietora a pravnuk novinára Ambra Pietora.

Roku 1959 absolvoval Matematicko-fyzikálnu fakultu Karlovej univerzity, potom pôsobil na ČVUT v Prahe, Vysokej škole dopravnej v Žiline, MFF UK v Bratislave. Niekoľko rokov experimentálne učil matematiku na ZŠ. V rokoch 1975-79 na ZŠ Košická v Bratislave (dnes Spojená škola) a na ZŠ Ho Či Minova v Bratislave (neskôr ZŠ Haanova 28, dnes zrušená).

Najmä v Bratislave organizoval a viedol neoficiálne semináre pre mladých vedúcich a učiteľov záujmovej matematiky (neskôr MOMEVYMAT (Moderné metody vyučovania matematiky) a ZAMAT (Záujmová matematika).

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12037206.

Milan Hejný má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, Narodenia 24. marca, Narodenia v 1908, Osobnosti z Hranovnice, Úmrtia 15. júla, Úmrtia v 1981, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo