Milan Adamčiak

PhDr. Milan Adamčiak (∗ 16. december 1946, Ružomberok - † 16. január 2017, Žiar nad Hronom) bol slovenský konceptuálny umelec, autor vizuálnej poézie, hudobník, skladateľ a muzikológ.

Životopis Absolvoval Konzervatórium v Žiline a následne Filozofickú fakultu UK v Bratislave (odbor hudobná veda).

V rokoch 1972 až 1992 bol pracovníkom Slovenskej akadémie vied. Venoval sa vizuálnej poézii, grafickým partitúram, akčnému umeniu, performance, experimentálnemu komponovaniu. Bol viceprezidentom Európskeho kultúrneho klubu na Slovensku. Spolu s Petrom Machajdíkom a Michalom Murinom v roku 1989 založil avantgardný súbor Transmusic comp., ktorý okrem množstva vystúpení na Slovensku hral aj na festivaloch v Nemecku, Rakúsku, Česku a pod. Posledné koncerty súboru s Milanom Adamčiakom sa konali na podujatí Art's Birthday 17. januára 2016 v pražskom Veletržnom paláci a na festivale Pohoda 2016.

Žil v Banskej Belej, zomrel v nemocnici v Žiari nad Hronom.{{Chýba citácia}}

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771661.

Milan Adamčiak má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 16. decembra, Narodenia v 1946, Osobnosti z Ružomberka, Úmrtia 16. januára, Úmrtia v 2017, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo