Milada Horáková

Milada Horáková, zdroj wikipédia

JUDr. Milada Horáková (* 25. december 1901, Vinohrady – † 27. jún 1950, Praha) bola česká právnička a politička a obeť justičnej vraždy pri komunistických politických procesoch v 50. rokoch minulého storočia. Vo vykonštruovanom procese bola odsúdená za vlastizradu. 27. júna 1950, na príkaz prezidenta Gottwalda, bola Horáková na dvore pankráckej väznice obesená. Bola jedinou popravenou ženou v rámci týchto procesov a vďaka svojej neústupnosti sa stala symbolom odporu proti vládnucej komunistickej strane. Dňa 11.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q274152.

Milada Horáková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti na česko-slovenských poštových známkach, Narodenia 25. decembra, Narodenia v 1901, Osobnosti z Prahy, Úmrtia 27. júna, Úmrtia v 1950, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo