Mikuláš Kočan

Mikuláš Kočan (∗ 8. február 1946, Humenné) je slovenský spisovateľ, básnik a dramatik, autor rozhlasových a televíznych hier pre deti a mládež.

Životopis Narodil sa v robotníckej rodine a vzdelanie získaval v Humennom a v Bratislave, kde študoval na Divadelnej fakulte VŠMU. Od roku 1969 pracoval ako dramaturg vysielania pre deti a mládež v Československej televízii v Bratislave, v súčasnosti pracuje ako redaktor Literárneho týždenníka.

Tvorba Publikovať začal už v čase stredoškolských štúdií, knižne však debutoval až zbierkou básní v roku 1965. Spočiatku sa venoval písaniu poézie, ktorá má blízko k žánrovej a náladovej lyrike. Neskôr sa venoval výlučne písaniu drámy, kde sa venuje kritike morálnych problémov spoločnosti. Okrem tvorby pre dospelých sa venoval i tvorbe pre deti a mládež, najmä v oblasti drámy.

Dielo Poézia *1965 – Chvenie, zbierka básní *1970 – Nevesta v daždi, zbierka básní *1974 – Z blata a slamiek, zbierka básní

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13449749.

Mikuláš Kočan má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo