Michal Habaj

Mgr. Michal Habaj (∗ 3. december 1974, Bratislava) je slovenský básnik, prozaik a literárny vedec, syn spisovateľa Ivana Habaja.

Životopis V rokoch 1993 – 1998 študoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského odbor slovenský jazyk a literatúra, od roku 1998 sa venoval doktorandskému štúdiu v Ústave slovenskej literatúry SAV v Bratislave. V súčasnosti pracuje ako vedecký pracovník Ústavu slovenskej literatúry SAV, kde sa špecializuje na modernu a avantgardu.

Tvorba Svoje prvé literárne diela publikoval v časopisoch Dotyky, Rak, Romboid, Vlna a iných, knižne debutoval v roku 1997 zbierkou básní 80-967760-4-5. Píše poéziu, prózu (sci-fi, poviedky), recenzie, kritiky a v oblasti literárnohistorického výskumu sa zaoberá slovenskou poéziou a prózou medzivojnového obdobia. Na motívy jeho básnickej zbierky Gymnazistky. Prázdniny trinásťročnej vzniklo v roku 1999 predstavenie Gymnazistky v Divadle M.U.T. Je tiež spoluautorom poézie multimediálneho tanečného predstavenia Love in Bilingual Motion z roku 2004, keď toto predstavenie otváralo festival Ars Poetica.

Ocenenia *1996, 1997 a 2001 – ocenenia v literárnej súťaži Poviedka. , 2007 – cena SAV pre mladého vedeckého pracovníka , 2018 - Cena Václava Buriana

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771526.

Michal Habaj má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo