Martin Šafárik

Martin Šafárik (* 14. február 1983, Bratislava) je slovenský katolícky kňaz, maliar a operný spevák (bas).

Životopis

Narodil sa 14. februára 1983 v Bratislave otcovi Antonovi a mame Helene ako druhý zo štyroch detí. V rokoch 1997 – 2002 absolvoval štúdium operného spevu na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave a účinkoval v Lúčnici ako aj v Schlosstheateri vo Viedni. Koncertné turné absolvoval so sláčikovým telesom Strieborné struny v Rakúsku, v USA a v Austrálii. Potom medzi rokmi 2003 – 2009 absolvoval štúdium na Teologickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Medzi rokmi 2003 – 2012 absolvoval súkromné štúdium maľby u akademického maliara Pavla Potočka. V roku 2009 bol vysvätený za diakona. V nasledujúcom roku bol vysvätený za kňaza a následne nastúpil svoju pastoračnú službu ako novokňaz v Skalici.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q113146685.

Martin Šafárik má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo