Martin Mojžiš

Doc. RNDr. Martin Mojžiš, PhD. (* 1960, Bratislava) je slovenský teoretický fyzik a vysokoškolský učiteľ teoretickej fyziky na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave (FMFI UK).

Od roku 1984 je vysokoškolským učiteľom na FMFI UK. Je autorom niekoľkých článkov z fyziky elementárnych častíc, metodických príručiek. V roku 1985 zakladal a potom niekoľko rokov viedol korešpondenčný seminár z fyziky pre študentov stredných škôl, ktorý funguje dodnes. Od roku 2006 bol garantom projektu Kurikulárnej transformácie pre osemročné gymnáziá.

Od roku 2004 je zároveň redaktorom časopisu .týždeň, kam pravidelne prispieva populárno-vedeckými článkami a politicko spoločenskými úvahami a komentármi. Známy sa stal aj vďaka vystúpeniam v reláciach Pod lampou.

Martin Mojžiš kandidoval vo voľbách v roku 2012 na prvom mieste kandidátky strany OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13441421.

Martin Mojžiš má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí fyzici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo