Marta Hlušíková

Marta Hlušíková (∗ 9. október 1952, Leopoldov) je stredoškolská pedagogička, spisovateľka a autorka odbornej literatúry.

Životopis Narodila sa v Leopoldove, detstvo a mladosť prežila v Trenčíne. Po maturite na Strednej všeobecnovzdelávacej škole v Trenčíne (1971) študovala na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave slovenský jazyk a latinčinu (1971 - 1976). Pracovala ako redaktorka v Archeologickom ústave SAV v Nitre, neskôr ako stredoškolská učiteľka v Banskej Štiavnici (SOU lesnícke) a v Rimavskej Sobote (Stredná ekonomická škola, Gymnázium). V súčasnosti pracuje ako stredoškolská pedagogička v Súkromnej strednej odbornej škole v Rimavskej Sobote.

Časopisecká tvorba, spoluautorstvo a preklady Okrem publicistiky a krátkych útvarov (Práca, Roháč, Učiteľské noviny, Slobodný piatok, Smena na nedeľu, Gemerské zvesti) začala od roku 1989 publikovať tvorbu pre deti (Zornička, Včielka, Slniečko, Mamatatajojo, Fifík, Maxík, Zvonček, Slnečnica, Adamko).

Spolupracuje so Slovenským rozhlasom v Bratislave od roku 1996 (Obrázkové rozprávky, Dedova indiánska osada, Kde pavúky tkajú cukrovú vatu, vysielania pre predškolákov, poviedky pre dospelých).

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12771104.

Marta Hlušíková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo