Marián Hatala

Marián Hatala, zdroj wikipédia

Marián Hatala (* 11. september 1958, Holíč) je slovenský básnik, prozaik, prekladateľ, publicista a pedagóg.

Životopis

Základné vzdelanie nadobudol v Holíči a Senici. Od roku 1974 do roku 1978, študoval na bratislavskom Gymnáziu pre telesne postihnutú mládež. Po maturite študoval tri roky germanistiku a slovakistiku na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po štúdiách pracoval na Okresnej správe spojov v Senici, bol knihovníkom v Sobotišti, vyučoval nemecký jazyk na III. ZŠ v Senici. V rokoch 1995 – 2000 bol učiteľom nemeckého jazyka na súkromnom gymnáziu Mercury v Bratislave. Do marca 2003 pôsobil ako šéfredaktor česko-slovenského týždenníka Mosty, odvtedy je umelcom v slobodnom povolaní a autorom viacerých kníh. Je členom najväčšej rakúskej spisovateľskej organizácie Grazer Autorenversammlung (so sídlom vo Viedni). Do oblasti jeho tvorby patrí poézia, literatúra pre deti a mládež, recenzistika, publicistika a preklady z poézie a prózy písanej po nemecky. Žije v Bratislave.

Tvorba

Marián Hatala začal písať poéziu pomerne neskoro.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q41821768.

Marián Hatala má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo